Czym jest KIDZARK Art&Drama Center?

KIDZARK Art&Drama Center to amerykański projekt realizowany przez polskich nauczycieli, który opiera się na wykorzystaniu elementów sztuki i dramy w pracy na zajęciach dodatkowych z dziećmi ukraińskimi doświadczonymi wojną. KIDZARK Art&Drama Center ma pomóc dzieciom zapomnieć o traumatycznych przeżyciach i pomóc w integracji z polskimi kolegami i koleżankami. Dlatego też zajęcia adresowane są zarówno do uczniów ukraińskich jak i polskich oraz innych narodowości, które uczą się w naszej placówce.

Skąd pomysł na stworzenie KIDZARK Art&Drama Center w naszej szkole?

Pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia, pani Judy Mensch od lat zajmująca się pracą z dziećmi i akcjami pomocowymi, postanowiła zrealizować swój pomysł w Polsce. Szukała miejsca z zaangażowanymi nauczycielami, którzy będą chcieli podjąć się trudu prowadzenia zajęć z dziećmi. I tak trafiła do naszej szkoły. W kwietniu bieżącego roku pani Judy Mensch wraz z grupą współpracowników dzieliła się z naszymi nauczycielami wiedzą, zapałem i doświadczeniem w pracy z dziećmi. Po trzydniowych warsztatach nauczyciele poprowadzili swoje pierwsze pokazowe zajęcia wg wskazówek udzielonych przez amerykańskich trenerów.

Jak będą wyglądać zajęcia z dziećmi?

W bieżącym roku szkolnym oprócz kwietniowych zajęć planowane jest spotkanie w maju i czerwcu. Natomiast od kolejnego roku szkolnego zajęcia artystyczne wpiszą się na stałe w regularny plan pracy z dziećmi i będą odbywać się częściej.

Relacje z zajęć będą systematycznie publikowane na profilu szkoły na Facebooku.