Z okazji Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu zachęcamy Państwa do zapoznania się z kampanią „Zadbaj o dziecięcy mózg”, prowadzoną przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Rodzicu, zadbaj o dziecięcy mózg! Wprowadź Domowe Zasady Ekranowe.

Wychowujemy pokolenie dzieci urodzonych w epoce urządzeń ekranowych i nowych technologii.

Złość jest zdrowa. To naturalna emocja i wyrażanie jej jest naszym naturalnym prawem. Ważne, w jaki sposób ją wyrażamy.

Na pojawienie się złości nie mamy wpływu, ale na to, co z nią zrobimy, już tak. Złość jest reakcją fizjologiczną i psychiczną, dotyczy ciała i uczuć.

Szczególnie dzieci powinny móc się złościć, żeby były zdrowe psychicznie i rozwijały się prawidłowo. Sposoby wyrażania złości zmieniają się z wiekiem i rozwojem.

Drzewo, na którym zamiast liści są kolorowe dłonie

W tym roku podjęłam się zadania opieki nad Kołem Wolontariatu w naszej szkole. Chciałabym, aby nasi uczniowie znaleźli w tej formie działalności szanse rozwoju własnej osobowości, wykorzystania talentów, rozwijania empatii i otwartości na potrzeby drugiego człowieka.

Kiedy dochodzi do kłótni i braku porozumienia między rodzicami cierpi również dziecko. To ono słyszy krzyki i widzi zapłakane twarze skłóconych rodziców. Nawet jeśli spór toczymy za zamkniętymi drzwiami, dziecko może to zauważyć i w konsekwencji przejąć się sytuacją.

Co więcej, kiedy konflikt między rodzicami eskaluje, może dojść do tzw. porwania rodzicielskiego, które również ma ogromny negatywny skutek dla dziecka.

Logo programu eTwinning

W listopadzie uczniowie kilku klas naszej szkoły rozpoczęli przygodę z projektami międzynarodowymi eTwinning.